Juleavslutning for alle grupper 18 desember kl. 18.00- ca. 20.30 på Kuben

Postet av Oslo Fekteklub den 4. Des 2025

Hei

Det er felles juleavslutning for alle barn, unge og voksne. Ta gjerne med familie og venner også!

Oslo Fekteklub kjøper inn pizza og noe å drikke, men det er fint om alle tar med seg litt som vi kan dele på som feks. kake, kjeks, kaffe, te og lignende.

Det blir fekting og lek i flerbrukshallen for de som ønsker  å fekte fra ca. kl. 18.00 - ca 19.00. 

Fra ca. kl. 19.00 vil det bli sosialt, spise og drikke i kantina i 1 etasje mm. 

I tillegg vil vi informasjon om status i klubben, og kom gjerne med spørsmål og forslag!

                                                VELKOMMEN!

- styret-





OSLO CUP 2025- FOR EN HELG!

Postet av Oslo Fekteklub den 1. Des 2025

OSLO CUP 2025 ⚔️ – FOR EN HELG!

 

                              Norge på 1 plass  og 2 plass, foran Finland på 3 dje plass

Denne helgen har Oslo Fekteklub vært medarrangør av Europacupstevnet i U23-klassen.

Lagkonkurransen ble arrangert av Oslo FK i Hovseterhallen, mens Bygdø FK stod for den individuelle konkurransen i Bygdøhus.

 En stor takk til Bygdø Fekteklubb og Norges Fekteforbund for et svært godt samarbeid – og til hele OF-fellesskapet som gjorde stevnet mulig:

 ✨ Foreldre, fektere, frivillige og ledelsen som rigget hallen, ordnet mat, stod i kiosken, håndterte planleggingen og hjalp oss trygt gjennom Ophard og all logistikk.

✨ Dommere som fikk skryt fra flere hold for trygg, tydelig og profesjonell innsats.

✨ Trenere fra klubbene, som coachet individuelt og i lag – og bidro til læring, utvikling og sterke prestasjoner.

✨ Og ikke minst: alle fekterne, som har lagt igjen både svette, vilje og fekteglede på pisten gjennom hele helgen.

 Gratulerer til alle de norske deltakerne for innsatsen og resultatene! 

NB. Fra Oslo Fekteklub deltok Adrian Grandal på Norges 2 lag for herrer, som kom på en fin 2 plass. Tapte kun mot Norges 1 lag med 45- 43. Jelena Pozdnakova deltok også på Norges 2 lag i dameklassen som kom på 4de plass.

I de individuelle klassene deltok flere av våre ungdomsfektere, og flere av dem gjorde en god innsats og fikk med seg lærerik erfaring fra internasjonal fekting.

 RESULTATER: Se alle resultatene via denne lenken

og sjekk gjerne Norges Fekteforbund sin side for mer informasjon.

                 Norge på 1 plass, Litauen på 2 plass og Great Britain på 3 plass

 

                         Adrian i aksjon i lagkonkurranse, mot Jarvi Kerkko (Fin)

Oversiktsbilde fra Hovseterhallen

Det norske laget i aksjon mot Great Britain




Europacup for Lag U23 i Hovseterhallen - OF arrangerer lag konkurransen og trenger flere frivillige i dugnadsgjengen

Postet av Oslo Fekteklub den 26. Nov 2025

Til våre medlemmer, fektere og foreldre

Vi gleder oss til den kommende Europacupen for Ungdom U 23 for lag, som Oslo Fekteklub skal arrangere i Hovseterhallen allerede kommende helg- 28-30 november 2025


Vi har allerede på plass en god dugnadsgjeng, men vi har flere oppgaver som skal løses. Jo flere som bidrar jo enklere blir det for hver av oss.

I tillegg til selve det tekniske med gjennomføringen av selve turneringen er det en del jobb med å rigge opp og ned, samt å lage kaker/ bakevarer ol. og ta en økt i kafeen. Det er en viktig del av turneringen å kunne tilby noe å spise og drikke både for de aktive, dommere og tilskuerne. I tillegg gir det noe penger tilbake i klubbkassa. 

- Fint om noen melder seg til å levere kake/ bakst? 

- Fint om noen kunne tenke seg å ta en økt i kafeen. Se tidene en kan bidra på lørdag og søndag

- Vi trenger også flere som kan hjelpe til å rigge opp på fredag kveld.

Fredag 28.11, kl. 18.00- ca.19.00 – Opprigging i Hovseterhallen, Hovseterveien 76

Lørdag 29.11

09:30-12:00 – 2-3 pers.

12:00-15:00 – 2-3 pers.

Søndag 30.11

09:30-13:00 - 2 pers.

13:00- 16:00 - 3 pers.

Vennligst send epost/ sms om når du kan bidra feks. med opprigging levere kake/bakst eller kafevakt så kommer vi tilbake med vaktlisten og oversikten.

Epostene sendes til anne.kari.grandal@gmail.com med kopi til leder Yngve Eliassen yngeli@selvaagbolig.no  eller tlf. 904 74 362

 Takk til dere som kan tenke seg å bidra til at arrangementet skal bli en suksess. Vi trenger motiverte foreldre og fektere som ønsker å bidra for Oslo Fekteklub.

 

  • Med vennlig hilsen styret-


4 Kommentarer

Invitasjon til NM i fekting 2026, klasse U13- U20, i Stavanger 25 og 26 januar 2026

Postet av Oslo Fekteklub den 24. Nov 2025

 

Konkurransefekterne på tur

Invitasjon til NM i fekting 2026

Stavanger | 23.–25. januar

Klasser: U13 – U20

Oslo Fekteklub inviterer ungdomsfektere til årets Norgesmesterskap i Stavanger. NM passer for fektere som allerede har noe konkurranseerfaring.

Praktisk informasjon

Påmeldingsfrist: 4.desember

Sted: Stavanger

Dato: 23.–25. januar

Påmelding:

Her på Idretten Online, via e-post oslofekteklub@gmail.com, eller direkte med trener / ledelse.

Har du spørsmål, ta gjerne kontakt.

Reise og oppfølging

Klubben stiller med trener Julia, dommere og klubbens representant på denne reisen er Sara- som bidrar med logistikk og det sosiale. 

For yngre fektere som ikke har reist før anbefales det at foresatte blir med.

Vi vil sende ut informasjon om hvilket fly trener og/eller klubbens representant tar, da vi forsøker å reise samlet. Prisene er gunstige nå- så kjøp biletter så raskt du har fått bekreftet fra OF. 

Informasjon om hotell, oppmøtetid, kontaktinformasjon og praktiske detaljer kommer senere.

Fektere som reiser til NM pleier som regel å delta i to klasser der mulig. 

Økonomi

Det vil bli gitt noe økonomisk støtte, og dette utbetales etter at Bufdir-midlene er mottatt (mest sannsynlig februar). Mer informasjon kommer etter påmeldingsfristen.

Håper mange blir med!

Oslo Fekteklub

 

 

 



1 Kommentar

Touche Team Cup 2025, 15 november i Hovseterhallen

Postet av Oslo Fekteklub den 18. Nov 2025

Oslo Fekteklub tok initiativ til å organisere en lagkonkurranse som viste seg å få bra deltakelse. 

I tillegg spesielt takk til Helge Lyberg som tok ansvar for å gjennomføre konkurransen i Ophart systemet, på en proff måte. I tillegg så fektet Helge på OFs 2 lag.

Kafeen var åpen, og hadde et enkelt utvalg med kaffe, mineralvann, kjeks ol. som var gratis for alle deltakerne. Takk til Marcus Eriksson som ordnet det. I tillegg som vanlig hadde vi en god dugnadsgjeng i gang som ordnet alt på proff og effektivt vis.

Oslo Fekteklub stilte med 3 herrelag og et mixt damelag med en fekter fra OSI.

Ellers deltok, Bekkestua/ Asker, NTNUI, Gjørvik, Affekt, Njård og OSI

For resultater, se denne Linken; Fencing Worldwide

Oslo FK vant herreklassen, foran Mixt lag av Bekkestua og Asker, og NTNUI Fekting.

Dameklassen ble vunnet av Njård fekting, foran Gjøvik Fk og Mixt lag av Oslo FK og OSI.

Bekkestua/ Asker, Oslo FK ( Robert, Yngve og Adrian) og  NTNUI Fekting

Oslo Fk (Jelena, Aina )/ OSI, Njård og Gjøvik FK



Her er vi igang

                               OFk 2, Helge, Rolf og August

                               OFk 3, Christian, Antonio og Ulysses

OFK 2

 Bekkestua mm

Finalen, Victor fra Bekkestua/ Asker til venstre fekter mot Adrian OFk