En uforglemmelig helg med NM U23, og Masterfinaler i Stavanger, 14 og 15 juni 2025

Postet av Oslo Fekteklub den 16. Jun 2025

Helgen i Stavanger bød på toppidrett, sterke prestasjoner og ekte fekteglede, da landets beste unge fektere konkurrerte i NM U23, og sesongens høyest rankede utøvere møttes i intense Masterfinaler. Og kanskje så du U23-finalene på NRK? 

Med vakre Stavanger som ramme fikk utøvere og publikum en helhetsopplevelse, fra livlige gater og nydelig sommervær til muligheten til å se mange andre spennende idretter i området, som El-innebandy, fluekasting, kajakkpolo, motorsykkelcross og highdivibg! Byen leverte både på og utenfor pisten!

For mange ble dette en helg de reiser hjem fra en erfaring rikere med sportslige høydepunkt- men også skuffelser og læring, og ikke minst minner for livet. Nå er sesongen over for de fleste, og det er på tide med velfortjent hvile! 

En stor takk til Adrian, Erlend, Alma, Noah og Tinius, som alle representerte klubben vår på en flott måte, og gjorde helgen minnerik! Vi lar det stå usagt hvem som vant i Uno.

Takk også til Adrian for coaching, til reiseleder som fikser logistikk og holder flokken samlet, og til foreldres støtte og gode humør! 

📸 Se flere bilder, resultater og høydepunkter på NorgesFekteforbunds hjemmesider! 

             Alma (th) i aksjon i mastersfilale U15

Adrian coacher Noah

          

Link til u23 NM; Se alle resultater via denne lenken

Link til mastersfinalene; https://www.fencingworldwide.com/en/30800-2024/tournament/





NM - Uka i Stavanger - U23 finalene vises på NRK, og Mastersfinalene kan streames på Youtube

Postet av Oslo Fekteklub den 13. Jun 2025

Følg med OF`s fektere i helga!


Søndag;

Sjekk, hele programmet på Norges Fekteforbund sin side.






Sommeravslutning mandag 2 juni 2025 - og foreldremøte

Postet av Oslo Fekteklub den 4. Jun 2025

Kjempehyggelig sommeravslutning i klubben, arrangert av styret, trenere og frivillige. Mange hadde med kaker, frukt, og godteri av forskjellige slag, og klubben stilte med pizza og mineralvann. I tillegg var det en del utmerkelser til noen utvalgte, og barna i den yngste klassen fikk fine klubb t- skjorter.

Se på fotoene, de taler for seg selv.

Familie, venner, foreldre og søsken fikk også forsøke å fekte! For barna var det ordnet til forskjellige aktiviteter som var populære!

Mens det var aktivitet i hallen, så hadde styret, sportskomiteen og trenere møte med foreldre for å informere om hvordan de skulle finne informasjon, hvordan vi ønsket kommunikasjonen skulle foregå, hva vi har oppnådd og hvilke planer vi har for sommer og høsten.

NB.: Fektekursene holder på til skolene tar sommerferie, 19 juni 2025

Mange ønsket å delta i sommeravslutningen 

God blanding av alt mulig, mye sundt og mye godt

Mye godt å spise og drikke og hyggelig og god stemning!

Våre gode og uvurderlige trenere, Julia og Joel

To flinke unge talentfulle karer, Makar og Noah som får opplæring som framtidens trenere. Foreløpig ass. trenere i klubben!

En påskjønnelse til en Tinius  som har utmerket seg med gode resultater denne sesongen.

Fine t- skjorter til de som har startet i den yngste gruppen fektere

Veldig populært blandt de yngste! Hvem får laget hull i denne?

Noen ville fekte

Tøy og bøy må til 

Marcus og Johan prøvesmaker

Kaffe og pizza!

Synkroniserte karer





EN GARDE CHALLENGE!- Søndag den 25 mai 2025

Postet av Oslo Fekteklub den 30. Mai 2025

Oslo Fekteklub på En Garde Challenge – en feiring av lagånd

Denne helgen deltok våre unge fektere i den vennskapelige lagkonkurransen En Garde Challenge, arrangert av trener Julia fra OF og trener Filip fra Bygdø. OF stilte med fire lag – vi var den største klubben, og det er vi veldig stolte av! Jentelagene våre kom på 2. og 3. plass, mens guttelagene endte på 2. og 6. plass – men viktigst av alt: de ble sterkere sammen.

Konkurranser som dette handler ikke bare om resultater. De handler om å lære å kjempe for hverandre, ikke bare for seg selv. Det handler om å bygge motstandskraft, heie på hverandre selv når det er tøft, og forstå at i lagfekting taper man aldri helt alene – og man vinner heller aldri helt alene.

Erfarne fektere begynte også en gang uten å helt vite hva de holdt på med. De hadde kamper der de tapte stort. Men for hver kamp og med mer erfaring ble de bedre. Fektere lærte å heie på hverandre,og tro på laget, og å reise seg igjen – sammen. Lagfekting er virkelig noe helt spesielt – det bygger ikke bare ferdigheter, men også livslange vennskap og uforglemmelige minner.

Veldig godt jobbet til alle OF-fektere som deltok i En Garde Challenge! Dere var modige og fektet utrolig bra! Disse opplevelsene gir dere ferdigheter og selvtillit for fremtiden!

-Skrevet av Julia-